Marzenia miłośników motoryzacji stają się rzeczywistością, czyli jak maszyna, która poszła w ruch już się nie zatrzyma

Marzenia miłośników motoryzacji stają się rzeczywistością, czyli jak maszyna, która poszła w ruch już się nie zatrzyma

Przed nami, czyli Polską daleka droga. Na tle Europy nie mamy się czym pochwalić, a słupki danych dotyczące zakupu aut elektrycznych w naszym kraju to marginalny odsetek światowego rynku. W skali kraju w ich posiadaniu jest nieco ponad 0,2 proc kierowców. Jak to wróży dalszemu rozwojowi tego sektora gospodarki? No więc to jest ta pozytywna nowina, bardzo dobrze. Przed nami kilka intensywnych lat pracy nad rozwojem rynku produkcji samochodów.

Tylko najbliższa przyszłość pokaże, które z firm działających w tym obszarze pójdą z duchem czasów, a kto przegapi ten wznoszący prąd. Nasz kraj posiada bardzo dobrą bazę przemysłową, aby stać się ważnym graczem na rynku producentów pojazdów elektrycznych, a elektryfikacja sektora transportu drogowego jest jednym z priorytetów gospodarczych rządu. Rozwój wydajnych i efektywnych samochodów elektrycznych może w znaczący sposób wpłynąć na gospodarkę.

Zorganizowana w ubiegłym roku pierwsza konferencja IABM 2017 pokazała, że jest to temat, który potrzebuje dyskusji, spotkań i badań, a firmy skupione w sektorze motoryzacyjnym wiedzą, że branża motoryzacyjna staje w obliczu rewolucji. Popularność elektropojazdów oraz globalne trendy w elektryfikacji mobilności to siła napędowa rozwoju, który się toczy.

Tegoroczne spotkanie International Automotive Business Meeting – IABM 2018 odbędzie się w dniach 27-28 listopada w Expo Silesia w Sosnowcu. Dlaczego będzie to jedna z największych i interesujących konferencji w tym obszarze? Dlatego, ponieważ IABM jest organizowany wspólnie przez duże międzynarodowe Izby Handlowe działające w Polsce i skupiające producentów oraz dostawców z Polski, Włoch, Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, czy Holandii.

Naszym wydarzeniem zainteresowały się także firmy z Japonii, Chin i Indii co świadczy o tym, że każdy rynek zagraniczny szuka wiedzy, informacji oraz rynków zbytu swoich nowych technologii. I właśnie dlatego IABM 2018 to nie tylko konferencja. To wydarzenie B2B, w którym biorą udział główni nabywcy TIER 1 i 2 VIP. Wydarzeniem, które zainicjowaliśmy wspieramy dialog wszystkich stron zaangażowanych w proces przeobrażania się branży motoryzacyjnej.

I jeszcze kilka słów o głównym organizatorze, bez którego nie byłoby tego wydarzenia oraz naszych partnerach: Organizatorem International Automotive Business Meeting jest Izba Włoska, a honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Ambasada Włoch. Współorganizatorami wydarzenia są Miasto Sosnowiec, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (KSSE), Klaster „Silesia Automotive & Advanced Manufacturing oraz Japan External Trade Organization (JETRO). W organizacji IABM2018 współpracują też Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa, Francusko-Polska Izba Gospodarcza, Niderlandzko-Polska Izba Gospodarcza i Brytyjsko-Polska Izba Handlowa.

Do zobaczenia w listopadzie na IABM 2018.

Zapisz się

Już teraz zarezerwuj sobie miejsce na Konferencji